Nieuwsbrieven KBO

Nieuwsbrief september 2015

 

 

 

NIEUWSBRIEF KBO AFDELING PRINSENBEEK

Secretariaat: Schoolstraat 17, 4841 XC Prinsenbeek tel: 06-25008445.

JAARGANG     32     NUMMER 09              08 sept. 2015

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.              website: www.kboprinsenbeek.nl Ouderencentrum: De Zilverberk, Schoolstraat 9, telefoon nr. 076-5419458

Bankrekening: NL07 RABO 0142 5165 97 t/n KBO Afd. Prinsenbeek.

 

 

 

 

 

Enkele datums voor de komende maanden:

Vrijdag       11 sept.      Spreekuur wijkagent en ouderadviseur van

9.00 – 10.00 uur

Donderdag 18 sept.      Hoffmans Modeshow 13.00 uur

Zondag       20 sept.      Biks Blaos Festijn

Vrijdag       25 sept.      Spreekuur wijkagent en ouderadviseur van

9.00 – 10.00 uur

Dinsdag      29 sept.      BINGO BINGO BINGO

Zaterdag     03 okt.        Open Dagen KBO Zilverberk 11.00 -16.00 uur

Zondag       04 okt.        Open Dagen KBO Zilverberk 11.00-16.00 uur

Vrijdag       09 okt.        Spreekuur wijkagent en ouderadviseur van

9.00 – 10.00 uur.

Data 2015;

Nr.10, 06 okt.; nr.11, 03 nov.; nr.12, 08 dec.

 

Vrijwilligers gezocht.

Wij zijn dringend op zoek naar een vrijwilliger, die een keer per week onze toiletten wil schoonhouden in de Zilverberk. Een passende vergoeding is bespreekbaar. Inlichtingen bij het secretariaat.

KBO Leden passen

Graag zouden wij zien, dat ieder lid zijn pas bij zich heeft bij een bezoek aan de Zilverberk. Gezien onze grote groep vrijwilligers is het bijna niet bij te houden, wie nu wel of geen lid is. Er zal geen heksenjacht worden uitgevoerd, maar het is wel handig in voorkomende gevallen, dat er naar gevraagd kan worden.

Is het u niet duidelijk wat de bedoeling hiervan is, stel uw vragen bij een van de bestuursleden en wij vertellen het u.

Open Dagen KBO 3 en 4 oktober 2015

De commissie is weer volop bezig om dit organiseren, onder leiding van Ria Frijters. Als extra hebben we dit jaar een beddenshow specifiek voor ouderen.

Hou de datum alvast vrij want een bezoekje aan deze dagen is altijd de moeite waard. Hebt u nog resten wol, katoen, borduurzijde of dunne katoenen patchwork stofjes, breng dit dan a.u.b. mee of geef het af op woensdagmiddag in de zilverberk van 13.00 – 16.00 uur. Openingstijden van de open dagen zijn beide dagen van

11.00 – 16.00 uur, waarbij u allerlei hobby verkopers actief zult zien.

KBO-Brabant lanceert Ons Platform

Vanaf vandaag kunnen alle senioren in Brabant gebruik maken van Ons Platform, een online platform ontwikkeld door KBO-Brabant en Cubigo. Ons Platform is een digitaal bureaublad dat is afgestemd op de behoeften van senioren. KBO-Brabant heeft dit platform ontwikkeld om het gebruik van internet op zowel een computer als tablet te vergemakkelijken. Door de intuïtieve opzet en het gebruiksgemak is het door iedereen te gebruiken, zelfs wanneer iemand geen ervaring heeft met internet.

Ook KBO. Prinsenbeek gaat zich hier in verdiepen.

Voor meer informatie, 06-25008445.

Aanmelden voor KBO-computercursussen

Cursus “Meer doen met tablet”
De basiscursus “Werken met tablet” heeft de afgelopen seizoenen niet over belangstelling te klagen gehad. Als vervolg daarop is de cursus “Meer doen met tablet (Samsung)” ontwikkeld die eind oktober a.s. zal starten. Het aantal aanmeldingen blijft helaas achter bij de verwachtingen. Als u naast de basisfuncties van de tablet ook inzicht wilt krijgen in de talloze andere functies: aarzel dan niet en meld u alsnog voor deze 5-daagse cursus aan. Het aanmeldingsformulier treft u aan op de leestafel van de Zilverberk.

Cursussen Windows 10
Door de recente invoering van het nieuwe besturingssysteem Windows 10, heeft het niet zoveel zin om nu nog energie te steken in cursussen gebaseerd op Windows 7 en/of 8. In plaats daarvan willen we - bij voldoende deelname - medio oktober op maandagmiddag starten met een 2-tal Windows 10-cursussen, t.w. één voor “starters” en één voor “overstappers”.
De starterscursus beslaat 10 maandagmiddagen van 1½ uur. Een greep uit de te behandelen onderwerpen:
       stap voor stap kennismaken met de computer;
       leren werken met de muis, het toetsenbord etc.;
       e-mail versturen en surfen op het internet;
       werken met mappen en bestanden;
       introductie in werken met foto’s.
De kosten van deze cursus bedragen € 55,-- (€ 65,-- voor niet-leden).
De overstapperscursus is bedoeld voor iedereen die al kan werken met een eerdere versie van Windows. Aan de hand van het gebruiksvriendelijke boek (“Snel kennismaken met Windows 10”) wordt u op vijf maandagmiddagen (van 1½ uur) stap voor stap langs belangrijke nieuwe en vernieuwde opties van dit nieuwe besturingssysteem geleid.
De kosten van deze cursus bedragen € 35,--(€ 40,-- voor niet-leden).
Als u geïnteresseerd bent in één van deze twee Windows 10-cursussen kunt u daarvan blijk geven door het speciale aanmeldingsformulier vóór 1 oktober a.s. volledig ingevuld en ondertekend in te leveren bij de Zilverberk.
U kunt het speciale Windows 10-aanmeldingsformulier vinden op de leestafel van de Zilverberk of per e-mail opvragen bij de coördinator:
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Dansen                   Dansen                   Dansen

Op vrijdag 30 oktober a.s. organiseert KBO Prinsenbeek een dansavond

in de Zilverberk. Aanvang 19.30 uur, einde 22.30 uur.

In samenwerking met onze line-dancegroep zal DJ Twan uit Bosschenhoofd deze avond zowel muziek voor de stijldansers als voor de line-dancers draaien.

Toegang is gratis voor al onze leden. U bent van harte welkom.

Wij rekenen op een grote opkomst.

    

 

NIEUWSBRIEF KBO AFDELING PRINSENBEEK

Secretariaat: Schoolstraat 17, 4841 XC Prinsenbeek tel: 06-25008445.

JAARGANG     32                     NUMMER 09              08 sept. 2015

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.              website: www.kboprinsenbeek.nl Ouderencentrum: De Zilverberk, Schoolstraat 9, telefoon nr. 076-5419458

Bankrekening: NL07 RABO 0142 5165 97 t/n KBO Afd. Prinsenbeek.

 

 

Enkele datums voor de komende maanden:

Vrijdag       11 sept.      Spreekuur wijkagent en ouderadviseur van

9.00 – 10.00 uur

Donderdag 18 sept.      Hoffmans Modeshow 13.00 uur

Zondag       20 sept.      Biks Blaos Festijn

Vrijdag       25 sept.      Spreekuur wijkagent en ouderadviseur van

9.00 – 10.00 uur

Dinsdag      29 sept.      BINGO BINGO BINGO

Zaterdag     03 okt.        Open Dagen KBO Zilverberk 11.00 -16.00 uur

Zondag       04 okt.        Open Dagen KBO Zilverberk 11.00-16.00 uur

Vrijdag       09 okt.        Spreekuur wijkagent en ouderadviseur van

9.00 – 10.00 uur.

Data 2015;

Nr.10, 06 okt.; nr.11, 03 nov.; nr.12, 08 dec.

 

Vrijwilligers gezocht.

Wij zijn dringend op zoek naar een vrijwilliger, die een keer per week onze toiletten wil schoonhouden in de Zilverberk. Een passende vergoeding is bespreekbaar. Inlichtingen bij het secretariaat.

KBO Leden passen

Graag zouden wij zien, dat ieder lid zijn pas bij zich heeft bij een bezoek aan de Zilverberk. Gezien onze grote groep vrijwilligers is het bijna niet bij te houden, wie nu wel of geen lid is. Er zal geen heksenjacht worden uitgevoerd, maar het is wel handig in voorkomende gevallen, dat er naar gevraagd kan worden.

Is het u niet duidelijk wat de bedoeling hiervan is, stel uw vragen bij een van de bestuursleden en wij vertellen het u.

Open Dagen KBO 3 en 4 oktober 2015

De commissie is weer volop bezig om dit organiseren, onder leiding van Ria Frijters. Als extra hebben we dit jaar een beddenshow specifiek voor ouderen.

Hou de datum alvast vrij want een bezoekje aan deze dagen is altijd de moeite waard. Hebt u nog resten wol, katoen, borduurzijde of dunne katoenen patchwork stofjes, breng dit dan a.u.b. mee of geef het af op woensdagmiddag in de zilverberk van 13.00 – 16.00 uur. Openingstijden van de open dagen zijn beide dagen van

11.00 – 16.00 uur, waarbij u allerlei hobby verkopers actief zult zien.

KBO-Brabant lanceert Ons Platform

Vanaf vandaag kunnen alle senioren in Brabant gebruik maken van Ons Platform, een online platform ontwikkeld door KBO-Brabant en Cubigo. Ons Platform is een digitaal bureaublad dat is afgestemd op de behoeften van senioren. KBO-Brabant heeft dit platform ontwikkeld om het gebruik van internet op zowel een computer als tablet te vergemakkelijken. Door de intuïtieve opzet en het gebruiksgemak is het door iedereen te gebruiken, zelfs wanneer iemand geen ervaring heeft met internet.

Ook KBO. Prinsenbeek gaat zich hier in verdiepen.

Voor meer informatie, 06-25008445.

Aanmelden voor KBO-computercursussen

Cursus “Meer doen met tablet”
De basiscursus “Werken met tablet” heeft de afgelopen seizoenen niet over belangstelling te klagen gehad. Als vervolg daarop is de cursus “Meer doen met tablet (Samsung)” ontwikkeld die eind oktober a.s. zal starten. Het aantal aanmeldingen blijft helaas achter bij de verwachtingen. Als u naast de basisfuncties van de tablet ook inzicht wilt krijgen in de talloze andere functies: aarzel dan niet en meld u alsnog voor deze 5-daagse cursus aan. Het aanmeldingsformulier treft u aan op de leestafel van de Zilverberk.

Cursussen Windows 10
Door de recente invoering van het nieuwe besturingssysteem Windows 10, heeft het niet zoveel zin om nu nog energie te steken in cursussen gebaseerd op Windows 7 en/of 8. In plaats daarvan willen we - bij voldoende deelname - medio oktober op maandagmiddag starten met een 2-tal Windows 10-cursussen, t.w. één voor “starters” en één voor “overstappers”.
De starterscursus beslaat 10 maandagmiddagen van 1½ uur. Een greep uit de te behandelen onderwerpen:
       stap voor stap kennismaken met de computer;
       leren werken met de muis, het toetsenbord etc.;
       e-mail versturen en surfen op het internet;
       werken met mappen en bestanden;
       introductie in werken met foto’s.
De kosten van deze cursus bedragen € 55,-- (€ 65,-- voor niet-leden).
De overstapperscursus is bedoeld voor iedereen die al kan werken met een eerdere versie van Windows. Aan de hand van het gebruiksvriendelijke boek (“Snel kennismaken met Windows 10”) wordt u op vijf maandagmiddagen (van 1½ uur) stap voor stap langs belangrijke nieuwe en vernieuwde opties van dit nieuwe besturingssysteem geleid.
De kosten van deze cursus bedragen € 35,--(€ 40,-- voor niet-leden).
Als u geïnteresseerd bent in één van deze twee Windows 10-cursussen kunt u daarvan blijk geven door het speciale aanmeldingsformulier vóór 1 oktober a.s. volledig ingevuld en ondertekend in te leveren bij de Zilverberk.
U kunt het speciale Windows 10-aanmeldingsformulier vinden op de leestafel van de Zilverberk of per e-mail opvragen bij de coördinator:
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Dansen                   Dansen                   Dansen

Op vrijdag 30 oktober a.s. organiseert KBO Prinsenbeek een dansavond

in de Zilverberk. Aanvang 19.30 uur, einde 22.30 uur.

In samenwerking met onze line-dancegroep zal DJ Twan uit Bosschenhoofd deze avond zowel muziek voor de stijldansers als voor de line-dancers draaien.

Toegang is gratis voor al onze leden. U bent van harte welkom.

Wij rekenen op een grote opkomst.

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.