Nieuwsbrieven KBO

Nieuwsbrief december 2015

NIEUWSBRIEF KBO AFDELING PRINSENBEEK
Secretariaat: Schoolstraat 17, 4841 XC Prinsenbeek tel: 06-25008445.
JAARGANG     32                     NUMMER 12              08 dec. 2015
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.              website: www.kboprinsenbeek.nl  Ouderencentrum: De Zilverberk, Schoolstraat 9, telefoon nr. 076-5419458
Bankrekening: NL07 RABO 0142 5165 97 t/n KBO Afd. Prinsenbeek.


Enkele datums voor de komende maanden:
Woensdag 16 dec. Adventviering KBO leden
Donderdag 17 dec. Adventviering KBO leden
Vrijdag  18 dec. Vrijwilligersochtend op uitnodiging
  18 dec.  Uitbetaling uitgelote obligaties.  14.00 uur Zilverberk
Dinsdag 29 dec. BINGO BINGO BINGO
Data 2016;
Nr.1 05 jan.; nr.2 02 febr.; nr.3 08 mrt; nr.4 05 apr.; nr 5. 03 mei; nr.6 07 jun.; nr.7/8 02 aug.; nr.9 06 sept.; nr.10 04 okt.; nr.11 08 nov.; nr.12 06 dec.

Het Klimaat in de Zilverberk
Zoals u allen hebt kunnen ervaren is de firma v.d. Goorberg druk in de weer om de Zilverberk van een beter klimaat te voorzien.
Dit betekende voor soms wat overlast, maar gelukkig is die tot een minimum beperkt gebleven. De complexheid van de klus betekent echter wel dat de regelapparatuur opnieuw moet worden ingesteld en dit gaat nog wel even duren.
De nieuwe installatie maakt het mogelijk om snel te kunnen sturen, zelfs op afstand.
Verwarming, airco en CO2, worden meegenomen om het klimaat aan de wensen aan te passen en tevens niet onbelangrijk het terugdringen van het energieverbruik.
Wij vragen uw begrip, wanneer e.e.a. niet loopt zoals wij dat ook  graag willen.
Wij hebben er echter alle vertrouwen in dat we in beide gevallen zullen slagen.

Dansen   Dansen   Dansen
Op 30 oktober j.l. was onze eerste NIEUWE dansavond.
Het was een gezellige avond die voor herhaling vatbaar is.
Daarom is besloten op vrijdagavond 29 januari a.s. opnieuw een
avondje te dansen met medewerking van DJ Twan.
Zowel stijldansen als line-dansjes komen weer aan bod.
Ook als uw danskunsten niet perfect zijn kunt u toch een gezellige avond
beleven.
Toegang is gratis voor al onze leden en introducés.
U bent van harte welkom. Aanvang 19.30 uur, einde 22.30 uur.
Voor een hapje wordt gezorgd.

KBO-Brabant  en  Ons Platform
Om gebruik te kunnen maken van Ons Platform, hebt u een internetverbinding nodig en een tablet, laptop of smartphone.
Het gemakkelijkste  is het om te installeren via de website van KBO Brabant door daar op het plaatje Ons Platform te klikken, hou wel u lidnr. bij de hand(staat op uw KBO-pas) en laat u registeren.
Er is gekozen voor gebruikersgemak en eenvoudige bediening.
Ook niet leden, zoals kinderen van, overige familieleden, buren etc. kunnen zich via de website Cubigo.nl aanmelden, om ook van Ons Platform gebruik te kunnen maken. Ons Platform is een digitaal bureaublad dat is afgestemd op de behoeften van senioren.
KBO-Brabant heeft dit platform ontwikkeld om het gebruik van internet op zowel een computer als tablet en smartphone te vergemakkelijken. Door de eenvoudige opzet en het gebruiksgemak is het door iedereen te gebruiken, zelfs wanneer iemand geen ervaring heeft met internet.
Ook KBO Prinsenbeek is al aanwezig en er is ook al informatie te vinden, ondanks dat we nog in een testfase zitten.
Succesformule is hoe meer mensen deelnemen, hoe effectiever dit kan  gaan werken en de lijnen steeds korter worden. 
Het kan namelijk ook goed functioneren als communicatieprogramma. Een persoonlijke agenda behoort ook al tot de mogelijkheden. Ook spelletjes zijn al aanwezig en zullen verder worden uitgebreid op termijn.
Niet onbelangrijk is dat ieder persoon en vereniging zich gratis kan inschrijven.
Wanneer u op Cubigo actief wilt zijn, meld u  zich aan als vriend van KBO Afd. Prinsenbeek en u hebt toegang tot deze informatie.
Voor meer informatie, 06-25008445. 

Reanimatie cursus en AED bediener
We hebben weer behoefte aan uitbreiding van ons team van  AED’-ers .
We willen bij voldoende deelname deze cursus in de Zilverberk organiseren. We moeten dan minimaal 6 deelnemers hebben, meer mag ook. De kosten neemt de KBO voor haar rekening.
In enkele cessies van enkele dagdelen worden u de fijne kneepjes bijgebracht.
Na afloop ontvangt u een certificaat en kunt u zelfstandig eerste hulp bij reanimatie verlenen.
Hebt u meerdere info nodig, neem dan contact op met Rienus Huijbregts, bereikbaar onder tel.nr. 06-25008445 of per mail Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Is uw interesse gewekt neem dan ook contact op met bovengenoemd contactpersoon.

Van de reiscommissie
De reis naar het Sauerland begint al aardig vol te lopen. Maar U kunt nog mee, we hebben nog wel wat plaatsen in de bus.De datum is 23 t/m27 mei 2016 ,
Kosten  € 450,--  p.p. Voor een 1persoonskamer € 80,--  extra.
Informatie en reisprogramma bij Jan van der Bom, telefoon 5413749.

 


Uitgelote obligaties stichting de Zilverberk
Op vrijdag 18 december kunt u weer de uitgelote obligaties en de rentecoupons verzilveren. Wij zijn in de Zilverberk aanwezig vanaf 14.00 uur. De uitgelote obligaties moet u ook meebrengen evenals de rentecoupons.
Breng uw bankpas met IBAN nr. mee, zodat we de juiste gegevens bij de hand hebben en alles juist kunnen afhandelen. Zie volgende blz. voor de nrs.

24      386 758 1134
39 421 788 1150
45 425 810 1180
52 456 828 1182
55 463 842 1202
103 518 845 1230
126 533 870 1251
131 562 901 1263
181 594 945 1266
223 597 1011 1278
249 606 1013 1295
268 622 1015 
276 623 1030 
278 628 1049 
313 643 1051 
362 715 1053 
367 730 1079 
380 732 1128 

Schilder- en teken Cursus
KUNST uiten bij de KBO
Komt u ook Kunst uiten in het Atelier van de Zilverberk?
Wij nodigen u van Harte uit voor de introductiecursus Tekenen en Schilderen.
Gedurende 10 lessen zult u begeleid worden langs de “ins en outs” van het leren tekenen en schilderen, verschillende technieken komen aan bod.

Naast creatief bezig zijn is het vooral ook een uitje bij de KBO.
Aan het einde van de cursus is er een gezellige bijeenkomst waarbij de kunstige creaties tentoongesteld worden aan de leden van de KBO.
Interesse in deze creatieve uitdaging?

Kom dan op woensdagochtend 23 december a.s. tussen 10.00 uur en 12.00 uur naar de Zilverberk voor informatie over de cursus en inschrijving.
Informatie tevens telefonisch te verkrijgen via 06-20202951.
Speciale introductieprijs 10 lessen: € 80,00 Inclusief materialen en 1x schildersdoek
Start cursus: 13 januari 2016
Zie ik u woensdagochtend 23 december a.s.? UIT DE KUNST!
       Cursusaanbod computerproject KBO Prinsenbeek voorjaar 2016
Niet voor iedereen is het even uitnodigend om het digitale tijdperk te betreden, terwijl dat voor de
communicatie met de overheid en zorginstellingen steeds belangrijker wordt. Sommigen  hebben hier koudwatervrees voor, maar als die drempel eenmaal geslecht is,  zult u merken dat het werken met een computer of tablet/iPad de deuren tot heel veel informatiebronnen opent en dat u daar veel plezier aan kunt beleven.  KBO Prinsenbeek biedt u de gelegenheid  - onder deskundige begeleiding en in een ontspannen sfeer -  de benodigde kennis en vaardigheden op te doen. U moet het natuurlijk wel allemaal zelf doen en daarbij is  thuis veel oefenen een absolute voorwaarde.
Wij bieden  u   - uiteraard bij voldoende deelname -   de volgende cursussen aan.
1. Basiscursus Windows 10  (10 wekelijkse lessen van 90 minuten)
Dit is een typische cursus voor de beginner/starter. U leert u om te gaan met de basisbeginselen van het besturingssysteem Windows: de computer opstarten en af sluiten, alsmede het werken met een toetsenbord en de “muis”. Aan het eind van de cursus kunt u eenvoudige teksten opmaken. U leert ook hoe u teksten kunt bewaren (opslaan). Nieuw is dat u binnen deze cursus wordt ingewijd in de eerste geheimen van e-mailen (ontvangen, versturen etc.) en het surfen op internet. Tenslotte wordt een introductie in werken met foto’s, video en muziek geboden.
Om de voortgang in de lessen te verzekeren is het wel handig over enige typevaardigheid te beschikken. Als die ontbreekt: geen nood, onze technische ondersteuning installeert (vooraf en geheel gratis) een typeprogramma op uw “PC of laptop”, zodat u het werken met een toetsenbord vooraf al wat kunt oefenen.
Deze beginnerscursus vormt de basis voor het volgen van veel andere cursussen, start medio januari en wordt (bij voldoende deelname) zowel op maandag- als woensdagochtend verzorgd. U kunt dus kiezen!

2. Cursus Windows 10 voor  gevorderden (5 wekelijkse lessen van 90 minuten)
Deze cursus is bedoeld voor (min of meer) ervaren gebruikers van Windows 7 of  8. Weliswaar wordt ook een cursusboek  (gericht op versnelde kennismaking met de geheimen van Windows 10) geleverd, maar de nadruk ligt toch veel meer op het oplossen van problemen die u bij het overstappen naar Windows 10 zelf ervaart. Het is daarom ook een voorwaarde dat u zelf al Windows 10 op uw PC of laptop heeft geïnstalleerd (en er mee werkt).
Deze cursus start pas op 21 maart 2016 en wordt op maandagmiddag verzorgd.

3. Excel voor beginners (10 wekelijkse lessen van 90 minuten)
U leert de basisbeginselen van het spreadsheetprogramma kennen. Met een spreadsheet kunt op een relatief simpele manier berekeningen maken, formules invoeren, andersoortige gegevens invoeren en deze verder bewerken. In dit programma kunt u bijvoorbeeld uitslagen van (voetbal)wedstrijden bijhouden, maar ook overzichten maken van bijvoorbeeld uw financiële situatie. Het is ook mogelijk om adresbestanden in dit programma te verwerken. Om deze cursus met succes te kunnen volgen is wel basiskennis van het Word-programma nodig en dient u over een laptop voorzien van het Excel-programma te beschikken. Deze cursus wordt  op woensdagochtend verzorgd en start eveneens medio januari.

4. PowerPoint (10 wekelijkse lessen van 90 minuten)
Met dit programma kunt u fraaie presentaties met tekst, dia’s, andere afbeeldingen en geluid in elkaar steken en aldus  uw boodschap in een professionele setting onder de aandacht van geïnteresseerden brengen. Deze cursus is bijvoorbeeld ook interessant om aan je familie eens op een andere en leukere manier uw vakantiefoto’s te presenteren. 
Om met succes aan deze cursus deel te nemen is het wel belangrijk over basisvaardigheden van het Word programma te beschikken. Ook het bezit van een laptop geldt als voorwaarde. De cursus wordt op maandagochtend gegeven en start midden januari.

5. Werken met tablet voor beginners/starters (5 wekelijkse lessen van 90 minuten)
Steeds meer ouderen schakelen over van de gewone personal computer/laptop naar de tablet of iPad. De toepassingsmogelijkheden van deze apparaten zijn nagenoeg gelijk aan die van een computer. In de cursus leert u de tablet te bedienen, te internetten en e-mailen, apps (applicaties) te downloaden & te installeren etc. Voor het volgen van deze cursus dient u wel zelf over een tablet te beschikken en dient u er rekening mee te houden dat de cursus en het instructieboek zijn afgestemd op Galaxy Tab en Note van Samsung. Bezitters van andere tablet-merken kunnen eveneens van deze cursus gebruik maken indien hun tablet althans werkt op basis van het android-besturingssysteem (bijv. Empire, Asus en HTC). Het bezit van zo’n  andere tablet dient u bij de aanmelding wel te melden.
Deze cursus wordt op donderdagochtend gegeven en start 14 januari a.s.

6. Werken met de iPad (Apple) voor beginners/starters (5 wekelijkse lessen van 90 minuten)
Deze cursus kent dezelfde aanpak en hetzelfde bereik als die van het werken met de tablet.
Deze cursus wordt dinsdagochtend verzorgd en start 12 januari a.s.

7. Meer doen met uw tablet/iPad voor gevorderden (5 wekelijkse lessen van 90 minuten)
Meerdere deelnemers aan de starterscursussen tablet/iPad hebben de wens uitgesproken zich verder te willen verdiepen in de uitgebreide mogelijkheden van bedoelde apparaten. Besloten is op die wens in te spelen en daarom de cursus(sen)  “Meer doen met uw ….” aan te bieden. Voor het volgen van deze cursussen geldt, dat de deelnemer tenminste het vaardigheidsniveau moet hebben van degenen die de starterscursus hebben afgerond.
Deze cursussen worden verzorgd op dinsdag (iPad) en donderdag (Tablet) en starten op 1 , resp 3 maart a.s. (min of meer aansluitend aan de basiscursussen)

8. Hoe vind ik m’n foto’s, mailtjes, documenten etc. terug? Dat raakt nou aan digitaal beheer!
U hebt thuis vast een rommella waarin allerlei kortingsbonnen, notities, foto’s etc. door elkaar liggen. Het is dan altijd even zoeken voordat je gevonden hebt wat je zocht. Als de mappen op uw computer/tablet/iPad  op dat laadje beginnen te lijken is het voor uw gemoedsrust de hoogste tijd om u in te schrijven voor de workshop (3 uur) “Digitaal beheer”. Na een korte presentatie gaat u dan aan de slag om orde te brengen in de (mappen)structuur van uw opgeslagen bestanden.  Uiteraard dient u voor deze workshop uw eigen laptop, tablet of iPad mee te brengen. Het ligt in de bedoeling deze eendaagse workshop op een dinsdagavond ergens in mei 2016 te verzorgen.

9. Workshop fotografie en fotobewerking (totaal 4 dagdelen van 3 uur)
Deze workshop bestaat uit 3 modules:
a. In module 1 (1 dagdeel van 3 uur) wordt “oriëntatie op de beginselen van fotografie” behandeld, waardoor u meer inzicht in de werking van uw digitale camera krijgt. Hierbij wordt o.a. met ondersteuning van een PowerPoint-presentatie ingegaan op begrippen zoals diafragma, sluitertijd, ISO-waarde, scherptediepte, compositie en camerastandpunt. Uiteraard is het de bedoeling uw eigen camera (geen mobiele telefoon!) en gebruikershandleiding mee te brengen .
 Deze module wordt verzorgd op maandagmiddag (18 januari)
b. Fotobewerking met het programma Picasa (1dagdeel van 3 uur).  Deze workshop is bedoeld  ter opfrissing van de eerder verzorgde Picasa-cursus. Het bewerkingsprogramma Picasa wordt gebruik gereed gemaakt. Mede met de opgedane ervaringen/kennis/vaardigheden uit de eerste module worden foto’s op tal van onderdelen bewerkt (o.a. contrast, vorm, bijsnijden, rode ogen verwijderen, retoucheren, tekst toevoegen). Tenslotte wordt aandacht besteed aan het overzichtelijk opslaan van de bijgewerkte foto’s en het maken van een back-up. Uiteraard gebruikt u voor deze module uw eigen laptop, gevuld met eigen foto’s.
Deze module wordt eveneens op maandagmiddag (1  februari) verzorgd.
c. Module 3:  fotoboek aanmaken (2 dagdelen, c.q. 2 x 3 uur).
Deze module sluit naadloos aan bij de fotobewerkingsmodule en is daar  ten dele een verlengstuk van. Ingegaan wordt onder meer op de mappenstructuur (inzichtelijk opslaan van foto’s),  het overbrengen van foto’s van uw camera naar de PC/laptop, het maken van diavoorstellingen en het samenstellen van een fotoboek met uw eigen foto’s. Voor het samenstellen van het fotoboek wordt gebruik gemaakt van een  gratis te downloaden programma: www.fotofabriek.nl
Ook deze module is gekoppeld aan de maandagmiddag (15 en 29 februari).
Voor meer informatie wat u in de fotografie-workshop(s) precies kunt verwachten, wordt u kortheidshalve verwezen naar onze Website: www.kboprinsenbeek.nl
Bijeenkomsten en kosten.
Alle bijeenkomsten voor het volgen van bovenstaand cursusaanbod vinden plaats in ons Ouderen-centrum “De Zilverberk”, Schoolstraat 9 te Prinsenbeek (tel. 076-5419458).
De dagdelen waarop de cursussen worden gegeven heeft u in deze brochure kunnen lezen. De lestijden treft u aan op het aanmeldingsformulier. De lesgroepen bestaan uit maximaal 8 personen (voor workshops geldt een maximum van 10) en worden  aangestuurd door één leider, die zo nodig wordt ondersteund door een of meer begeleid(st)ers.
De kosten bedragen (tussen haakjes de gevraagde vergoeding voor niet KBO-leden):
Voor de cursussen 1 (W10), 3 (Excel) en 4 (PowerPoint):  € 55 (€ 65).
Voor de cursussen 2 (W10 gevorderden.) en 5 t/m 7 (Tablet/iPad): € 35 (€ 40).
Voor workshop 8 (digitaal beheer):      € 10 (€ 12,50)
Voor workshop 9 (fotografie) :
module 1 (oriëntatie) :       € 15 (€ 20)
module 2 (fotobewerking) zonder Picasa-boek    € 15 (€ 20)
module 2 (fotobewerking) met Picasa-boek     € 35 (€ 40)
module 3 (fotoboek):        € 20 (€ 25)
Deze prijzen zijn (tenzij anders vermeld)  inclusief instructiemateriaal en koffie tijdens de lessen.

Voor sommige cursussen is het noodzakelijk over een USB-stick te beschikken, terwijl het gebruik van een touchpen bij tablet/iPad handig kan zijn. De KBO kan die zaken tegen een redelijke vergoeding leveren.

Heeft dit aanbod uw belangstelling gewekt? U kunt u aanmelden door het aanmeldingsformulier vóór 1 januari a.s. bij de Zilverberk in te leveren.

■ Het formulier kunt u vinden in de leeshoek van de Zilverberk.

■ U kunt het ook downloaden van de website van KBO Prinsenbeek: www.kboprinsenbeek.nl

■ Tenslotte bestaat nog de mogelijkheid het per e-mail aan te vragen: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. 

Voor bijkomende vragen over dit cursusaanbod kunt u contact opnemen met de coördinator van het project: Rini Weterings, Valdijk 10/B, 4841 AG Prinsenbeek (tel. 076-5413410).
 


Het Bestuur en de Vrijwilligers  
 
van de KBO  en

  Stichting de  ZILVERBERK


 wensen


U   ALLEMAAL

 

FIJNE KERSTDAGEN

EN

EEN GOEDE JAARWISSELING

MET VEEL GOEDE GEZONDHEID

IN

2  0  1  6

 

COMPUTERPROJECT KBO afdeling PRINSENBEEK
AANMELDINGSFORMULIER voor cursuscyclus begin 2016

Ondergetekende,
Naam: ……………………………………………………….
Voornaam: …………………………… M/V
Geboortedatum: ………………………….

Adres: ………………………………………………………..

Postcode: ……………………. Woonplaats: …………………………………

Tel.:……………………

E-mailadres: ………………………………………………………………………….. 

KBO-lid: Ja/Nee

wil graag aan de volgende computercursus (aankruisen wat van toepassing is) deelnemen:
□ Basiscursus Windows 10 (voor beginners)   op maandag  09:00-10:30 uur
□ Basiscursus Windows 10 (voor beginners)    op woensdag  09:00-10:30 uur
□ Windows 10 overstappers (ervaren gebruikers W7 en W8)   op maandag  13:30-15:00 uur
□ Cursus Excel       op woensdag  10:45-12:15 uur
□ Cursus PowerPoint      op maandag  10:45-12:15 uur
□ Starten met Tablet met androidbesturing/Samsung voor beginners op donderdag  09:00-10:30 uur
□ Starten met iPad (Apple) voor beginners    op dinsdag  09:00-10:30 uur
□ Workshop digitaal beheer (Hoe vind ik m’n foto’s etc.)  op ’n dinsdagavond in mei
□ Workshop fotografie, module 1 oriëntatie op fotografie  op maandag  13:15-16:30 uur
□ Workshop fotografie, module 2 fotobewerking met Picasa op maandag  13:15-16:30 uur
□ Workshop fotografie, module 3 fotoboek etc.   op maandag  13:15-16:30 uur
□ Vervolgcursus Meer doen met iPad (Apple) voor gevorderden op dinsdag  09:00-10:30 uur
□ Vervolgcursus Meer doen met Tablet voor gevorderden op donderdag  09:00-10:30 uur
Hij/zij beschikt over een □ PC  /  □ laptop met Windows 10  met het officepro-gramma van Microsoft:  □ 2007   □ 2010   □ 2013

Hij/zij is er zich van bewust dat bij annulering van deze aanmelding na de uiterlijke inleverdatum (31 december 2015) door de KBO Prinsenbeek gemaakte kosten in rekening (kunnen) worden gebracht.
Indien van toepassing: Ik heb een Tablet met androidbesturing van het merk: …...........

Eventuele opmerkingen/vragen:

Datum:      Handtekening:

 

Dit formulier zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk op 31 december  a.s. inleveren bij de Zilverberk, Schoolstraat 9, 4841 XC Prinsenbeek.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.